Riadené vetranie so spätným získavaním tepla

Denne každý z nás spotrebuje priemerne 18.000 litrov vzduchu. Z toho 70 % – 90 % v interiéri. Správne vetranie priestorov so zvýšeným pohybom ľudí je pre zdravie nás všetkých esenciálne. Funkcia rekuperácie je navyše zaujímavá z hľadiska úspor energie. A čo je doma, to sa počíta. Preto majme zdravé ovzdušie a minimálne tepelné straty aj vďaka účinnej rekuperácii tepla.

Viac

Potrebujete pomôcť s výberom produktu?

Nemusíte sa snažiť pochopiť všetky technické parametre. Stačí, ak si s nami dohodnete termín obhliadky priestoru. Z katalógov našich dodávateľov Vám odporučíme to najlepšie riešenie. Vyplňte kontaktný formulár, spojíme sa s Vami a dohodneme si osobné stretnutie.

Kontaktujte nás, radi sa Vám ozveme

Odbornosť garantovaná 6-ročným štúdiom na Stavebnej fakulte STU v Bratislave so špecializáciou na Technické zariadenia budov – Vetranie a klimatizácie, a viac ako 11-timi rokmi praxe.


11+ rokov

profesionálnych
skúseností

5 dní

od objednávky
po obhliadku

24 hodín

po obhliadke cenová
ponuka zdarma

Vlastnosti zariadení

Rekuperátor

Veľkoplošné krížové proti prúdové výmenníky z hygienického plastu s max. účinnosťou cez 90% alebo vysokoúčinné entalpické rekuperátory pre dodatočné spätné získavanie nielen energie ale aj vlhkosti.

Letná prevádzka

Zariadenie vedia byť vybavené funkciou automatického bypassu s uzatvorením rekuperátora.

Funkcia pripojenia klimatizačného systému

Možnosť inštalácie blokovania chodu vetracieho systému súčasne s klimatizáciou. Jednotku je potom možné ovládať individuálne, alebo prepojiť s klimatizáciou.

Jednoduché čistenie a výmena filtrov

Jednotky umožňujú jednoduchú výmenu a čistenie filtrov. Minimálne nároky na údržbu.

Filtre vzduchu

Nasávanie vonkajšieho vzduchu napr. cez peľový filter F7, taktiež odporúčané pri pasívnych domoch.

Komfortný ovládač

Komfortný ovládač s grafickým displejom a užívateľsky prehľadne zostaveným menu ponúka okrem iného aj možnosť týždenného časovača.

Ovládanie a kontrola na diaľku

Jednoduché pripojenie do PC siete. Obsluha vetracieho zariadenia prebieha komfortným spôsobom prostredníctvom menu v internetovom prehliadači, prístupom či už z počítača/notebooku alebo tabletu/smartfónu.

Priestorové snímače

Zaznamenávajú koncentráciu CO2, zmiešaných plynov alebo relatívnu vlhkosť ovzdušia. Jednotka potom riadi odsávanie vzduchu automaticky a udržuje vzduch vo vnútri miestnosti čerstvý a pod nadstavenými koncentráciami.

Prúdenie vzduchu

Dva nehlučné, vysokovýkonné radiálne ventilátory s energeticky úspornými EC motormi a reguláciou sa starajú o výmenu vzduchu v pobytovej zóne.